Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Pokud si chcete koupit sprej nebo jste si jej už koupili, tak určitě byste měli vědět, že každý výrobek může mít i mínusy, pokud se nepoužívá správně. Nové přípravky vlasové kosmetiky, které kryjí šedé vlasy v období mezi barvením vlasů, jsou perfektní pro okamžité použití. Spreje jsou vodě odolné. Z vlasů a pokožky se smývají šamponem.

Máme tu téma, které bude zajímat zejména ženy, které si barví vlasy. Šediny a odrosty jsou někdy viditelné dříve, než máme objednanou další návštěvu u kadeřnice. No a pak máme třeba vyrazit do společnosti a cítíme se špatně. Máme pocit, že ty šedivé vlasy nás dělají staršími, vypadáme neupraveně apod. Sama tyto situace důvěrně znám a tak nabízím 5 rychlých triků, jak šediny zamaskovat.

Spojení šedin se stářím má svůj zdroj především v naší mysli. Někdo najde své první šedivé vlasy už ve 20 letech a určitě ho nebudeme brát za staršího člověka. Opačným případem může být džentlmen v letech, který nemá žádné šedivé vlasy a doba, kdy ho považovali za mladíka, je už dávno pryč. Proč vlasy začnou šedivět, proč najednou zleniví melanocyty, buňky, které vytvářejí pigmenty – barvu ve vlasech, tak to neví ani vědci.

Narodila jsem se v době, kdy chemie ještě nevládla každému odvětví našeho života a matka příroda byla zdrojem surovin naší stravy, ale i zdrojem surovin ke zkrášlení našeho těla a vlasů. Proto jsem si dělala nálevy a odvary z kopřivy, heřmánku, břízových listů, ořechových slupek nebo z ovesných vloček a po umytí vlasů šampónem jsem si je tím mým nálevem opláchla. S věkem, když jsem občas objevila první šedivé vlasy, jsem opět našla pomoc v přírodě.

Když jsem byla malá, zpívala jsem písničku o tom, jakou mají barvy sílu a moc vylepšit svět a udělat jej krásný, navzdory těm, kteří jej vidí černě. V té době jsem neměla ponětí, co je to pozitivní a negativní myšlení. Věci jsem pouze vnímala jako dobré a špatné. Barevný svět byl dobrý a černou barvu měl nepřítel (byla doba seriálu Čtyři z tanku a pes).

Někdy dávno, zhruba v roce 2000 jsem slyšela poprvé od mé kadeřnice, abych si dávala pozor na silikon v kosmetice. Pak mi ještě vysvětlila, proč může být silikon nebezpečný (škodí nejen lidem, ale i přírodě - není totiž biologicky odbouratelný, hromadí se v přírodě).

Určitě jste si všimli i vy nádherně lesklých vlasů v nějaké reklamě na vlasovou kosmetiku. Možná jste si řekli, že to je spíše důsledek techniky a ne přírody. Kdybychom však vlasům dali jejich volnost, nezasahovali jim do jejich struktury a pečlivě se o ně starali, tak by krásně lesklé určitě byly. Lesk vlasů způsobuje odraz světla. Pokud je vlas zdravý, nenarušený, tak je efekt viditelný už z dálky.